Yangın Merdiveni

Kategori : Yangın Merdiveni
Fiyat : Bu noktada yangın merdivenleri öne çıkmaktadır.

Yangın, en fazla yaşanan felaketlerden biridir ve etkisi kısa sürede yayılmaktadır. Yangın, son derece acil bir durum olduğu için yangın gerçekleşen binadan derhal uzaklaşılması gerekmektedir. Bu noktada yangın merdivenleri öne çıkmaktadır. Yangın merdiveni, kişilerin güvenliği açısından son derece önemli ve olmazsa olmaz bir unsurdur. Yangın merdiveni, genellikle binaların dış tarafına monte edilen, acil çıkış merdivenleridir. Yangın merdiveni konusu günümüzde sadece güvenlik açıdan değil, aynı zamanda dekoratif açıdan da değerlendirilmektedir. Binaların dış görüntüsüne uygun bir şekilde projelendirilen merdivenler hem güvenliği sağlamakta hem de şık bir görüntü sunmaktadır.

Yangın merdiveni, binalarda yaşayan kişilerin güvenliği açısından oldukça önemli bir unsurdur. Yangın merdivenlerine bir kapı aracılığıyla çıkıldığı gibi bazı zorunlu durumlarda pencerelerin altına da monte edilmektedir. Yangın merdivenlerinde izinsiz girişleri önlemek için kilit sistemi tercih edilmektedir. Her türlü tehlike anında dışarıya alternatif bir çıkış sağlayan yangın merdiveni, dışarıdan izinsiz girişlere sebep olabilmektedir, bu nedenle kilit sistemi önemlidir.

Yangın merdiveni konusunda uyulması gereken kurallar itfaiye müdürlükleri ve belediyeler tarafından açıklanmıştır. Bu kurallar “Yangın Merdiveni Teknik Şartnamesi” ile açıklanmıştır. İnsanların güvenliği için, kurallara uygun bir şekilde üretim yapılmalı ve montaj gerçekleştirilmelidir. Aksi takdirde ağır cezai işlem uygulanmaktadır. Yangın merdiveni konusunda belirlenen kriterler kamu binaları, iş merkezleri ya da evler içi, ihtiyaca göre farklılık göstermektedir. Bu konu özellikle insanların toplu halde bulundukları otel, okul, hastane gibi binalarda son derece önemlidir. Belirli bir süre yangından etkilenmeyecek malzeme ile yapılan yangın merdivenleri dairesel ve Z tipi olmak üzere iki kısma ayrılmaktadır. Kamu binalarında ve çok katlı binalarda Z tipi yangın merdivenleri kullanılması zorunludur.

Yangın merdiveni, günümüzde artan konut ihtiyacıyla üretilen çok katlı binalarda zorunludur. Bu konu aynı binada oturan yüzlerce kişinin hayatını etkileyeceği için mutlaka dikkate alınmalıdır. Merdiven altı diye tabir edilen yerlerden, sırf daha ucuz maliyetli olduğu için yangın merdiveni hizmeti alan kişiler büyük bir yanılgıya düşmektedir. Bu tercih kullanıldığı takdirde kişilerin olası bir sorunda aniden çıkacağı yangın merdivenleri felaket getirebilecektir. Bunun olmamasını sağlamak için mutlaka iyi araştırma yapılmalıdır.

yangın kapısıyangın kapısı imalatıyangın kapısı fiyatlarıyangın kapısıyangın kapısı imalatı –  yangın kapısı fiyatlarıyangın kapısıyangın kapısı imalatıyangın kapısı fiyatlarıyangın kapısıyangın kapısı imalatıyangın kapısı fiyatlarıyangın kapısıyangın kapısı imalatıyangın kapısı fiyatlarıyangın kapısıyangın kapısı imalatıyangın kapısı fiyatlarıyangın kapısıyangın kapısı imalatıyangın kapısı fiyatlarıyangın kapısıyangın kapısı imalatıyangın kapısı fiyatlarıyangın kapısıyangın kapısı imalatıyangın kapısı fiyatlarıyangın kapısıyangın kapısı imalatıyangın kapısı fiyatlarıyangın kapısıyangın kapısı imalatıyangın kapısı fiyatlarıyangın kapısıyangın kapısı imalatıyangın kapısı fiyatlarısac kapısac kapı kasasımetal kapımetal kapı kasası - sac kapısac kapı kasasımetal kapımetal kapı kasası - yangın merdiveniyangın merdiveni imalatıyangın merdiveni fiyatlarıyangın merdiveniyangın merdiveni imalatıyangın merdiveni fiyatlarıyangın merdiveniyangın merdiveni imalatıyangın merdiveni fiyatlarıyangın merdiveniyangın merdiveni imalatıyangın merdiveni fiyatlarıyangın merdiveniyangın merdiveni imalatıyangın merdiveni fiyatlarıyangın merdiveniyangın merdiveni imalatıyangın merdiveni fiyatlarıyangın merdiveniyangın merdiveni imalatıyangın merdiveni fiyatlarıyangın merdiveniyangın merdiveni imalatıyangın merdiveni fiyatlarıyangın merdiveniyangın merdiveni imalatıyangın merdiveni fiyatlarıyangın merdiveniyangın merdiveni imalatıyangın merdiveni fiyatlarıyangın merdiveniyangın merdiveni imalatıyangın merdiveni fiyatları –  yangın merdiveniyangın merdiveni imalatıyangın merdiveni fiyatları –  yangın merdiveniyangın merdiveni imalatıyangın merdiveni fiyatları –  yangın tesisatıyangın sprinkleriyangın söndürne - yangın tesisatıyangın sprinkleriyangın söndürne - çelik çatıçelik çatı imalatıçelik konstrüksiyonçelik çatı fiyatlarıteras çatı - çelik çatıçelik çatı imalatıçelik konstrüksiyonçelik çatı fiyatlarıteras çatıferforjeferforje fiyatlarıferforje imalatıferforjeferforje fiyatlarıferforje imalatı - ferforjeferforje fiyatlarıferforje imalatı - ferforjeferforje fiyatlarıferforje imalatıyangın tüpüyangın tüpü fiyatlarıyangın tüpü dolumu -   yangın tüpü servisi - cam temizliğicam silmecam temizlemecam temizlik - cam temizliğicam silmecam temizlemecam temizlik yangın merdiveniyangın merdiveni imalatıyangın merdiveni fiyatları yangın merdiveniyangın merdiveni imalatıyangın merdiveni fiyatları.

KARABOĞA MÜHENDİSLİK LTD ŞİRKETİMİZDEN HİZMET ALAK İÇİN LÜTFEN ARAYINIZ.

KATEGORİLER

İstanbul yangın merdiveni imalatı ve yangın merdiveni fiyatları
İstanbul yangın merdiveni imalatı ve yangın merdiveni fiyatları
İstanbul yangın merdiveni imalatı ve yangın merdiveni fiyatları
İstanbul yangın merdiveni imalatı ve yangın merdiveni fiyatları
İstanbul yangın merdiveni imalatı ve yangın merdiveni fiyatları
İstanbul yangın merdiveni imalatı ve yangın merdiveni fiyatları
İstanbul yangın merdiveni imalatı ve yangın merdiveni fiyatları
İstanbul yangın merdiveni imalatı ve yangın merdiveni fiyatları
İstanbul yangın merdiveni imalatı ve yangın merdiveni fiyatları

SAYFALAR

HABERLER

MÜŞTERİ HİZMETLERİ